Vienkārtas stiklojums, neatkarīgi no stikla biezuma, nespēj efektīvi pasargāt telpas no siltuma zudumiem. Siltumizolatora lomu daudz labāk pilda nekustīga gaisa vai gāzes šķirkārta, tāpēc mūsdienu logu konstrukcijās tiek izmantotas stikla paketes, kas sastāv no diviem, trim vai pat četriem stikliem ar hermētiski noslēgtu telpu starp tiem. Šī telpa starp stikliem var būt pildīta ar gaisu vai kādu cēlgāzi, parasti argonu, kam ir lēnāka konvekcijas plūsma. Attiecīgi palēninās arī siltuma enerģijas pārnese no iekšējā siltā stikla uz ārējo auksto stiklu. Ar gaisu vai argonu pildītām paketēm optimālais attālums starp stikliem ir 14 – 16 mm.

Būtisks faktors zemas siltumcaurlaidības nodrošināšanai ir stikla paketes distanciālā rāmja Termixizmantošana. Salīdzinājumā ar parastajiem alumīnija vai cinka distanciāliem rāmjiem tam ir zemāka siltumvadītspēja, līdz ar to tās nodrošina labāku siltuma izolāciju un samazina aprasošanas rašanos. Distanciālais rāmis paredzēts, lai radītu gaisa siltumizolācijas starpslāni (kameru) ar biezumu. Tā iekšējā telpā atrodas absorbents (molekulārais siets), lai absorbētu ūdens molekulas no gaisa stikla paketē.Tas stikla paketēm tiek izgatavots automatizētā darba procesā, turklāt taisnstūra stikla pakešu gadījumā trīs stūri veidojas ieliekti un viens stūris tiek savienots, izmantojot speciālu metāla stūri. Ieliekto stūru izmantošana mazina iespējamo vietu skaitu, kuras varētu skart stikla pakešu dehermetizācija.

No kameras biezuma, kuru nosaka distanciālā rāmja platums, atkarīgs stikla paketes siltuma vadīšanas koeficients. Tas samazinās līdz ar kameras biezuma palielināšanos līdz noteiktam lielumam, pēc tam atkal sāk palielināties. Tas nozīmē, ka katrā piepildīšanas variantā (gaiss, argons, kriptons) pastāv optimālais kameras biezums, kad stikla paketes siltuma vadīšana ir minimāla. Gadījumā, ja kameras biezums ir lielāks nekā optimālais, sākas gaisa vai gāzes konvekcija stikla paketes iekšienē, kas izraisa siltumvadītspējas palielināšanos.

Stikla paketes pamatfunkcijas ir :

  • Siltumizolācija - stikla paketes siltumizolācija ir atkarīga no stiklu skaita, veida un attālumam starp stikliem. Nepieciešamās siltumizolācijas prasības vislabāk nodrošinās zemas emitētspējas stikli ar mīksto, selektīvo pārklājumu. Paketei ar selektīvo pārklājumu siltulācija ir apmēram 2 reizes labāka, salīdzinot ar parastiem stikliem, pie tam vizuāla atšķirība starp šiem stikliem ir minimāla. Selektīvais pārklājums dienas gaismas caurlaidību samazina ļoti minimāli;
  • Izmantojot dažādu veida stiklus var nodrošināt lielisku stikla īpašību kombināciju vienā stikla paketē, parasti ārējo izvēloties saules atstarojošo stiklu, bet iekšējo siltumizolējošo stiklu;
  • Skaņas caurlaidība -  visefektīvākais līdzeklis ir laminētā stikla pielietojums stikla paketē;
  • Stikla paketei nenoliedzami ir arī estētiskā funkcija, mūsu ražotnē jūs varat pasūtīt stikla paketes ar šprosēm un dažādās formās gan uz stikla ārējās daļas, gan stikla paketē starp stikliem.

 

Piedāvājam četrstiklu paketes (trīs kameru stikla paketes). Varam uzstādīt saviem ražojumiem stikla peketes ar četriem stikliem ar biezumu no 48 - 56 mm. Tādā veidā iegūstot būtisku siltumenerģijas ietaupījumu uzstādot mūsu ražotās vitrīnas un stiklotās konstrukcijas.